Головна
Каталог
image/svg+xml 0
Корзина
image/svg+xml 0
Обране
Більше

Як обрати подовжувач для побуту, гаража чи дачі

Навіть у приміщенні з великою кількістю розеток часом виникає потреба у мережевих подовжувачах. Через перестановку меблів, ремонтні роботи чи раптові обставини може знадобитись підключити настільну лампу, електроінструмент або обладнання у віддаленому місці будинку чи виробничого приміщення. Попри те, що подовжувачів на ринку багато й зовні вони схожі, до вибору цього приладу слід підходити ретельно, розібравшись в їхніх параметрах та типах.

Чому не варто брати перший-ліпший подовжувач

Мережеві подовжувачі розраховані на певне навантаження. Якщо воно буде перевищено, складові елементи подовжувального приладу будуть перегріватись, можуть плавитись та псувати пристрої, які до них під’єднані. У кращому випадку подовжувач при надмірному навантаженні просто зламається чи виб’є пробки. Гірше те, що залишені без нагляду перевантажені подовжувачі можуть стати причиною пожежі, особливо якщо в мережі часто спостерігаються перепади напруги.

На які параметри слід звернути увагу при виборі подовжувача

Обираючи мережевий подовжувач для будинку, квартири чи дачі, слід перевірити:

  • Допустиме навантаження – до 1,3 кВт для телевізорів, ПК та побутових приладів, до 2,5 кВт для кухонних комбайнів та електроінструменту, до 3,5 кВт для обігрівачів та більш потужної техніки.

  • Довжину кабелю – чим він довший, тим більше втрат напруги. Для побутових приладів зазвичай достатньо подовжувачів довжиною 1,5-3 м, а в гаражі чи офісі можуть знадобитись кабелі від 5 до 40 м.

  • Кількість гнізд для розеток. Велика кількість розеток дозволяє використовувати подовжувач на постійній основі, не висмикуючи кожного разу вилку та не розхитуючи контакти. Проте слід враховувати, що сукупна потужність всіх ввімкнених у подовжувач приладів не має перевищувати допустиме навантаження, яке вказано виробником.

  • Наявність заземлення. Дозволяє захистити себе від ударів струмом в разі, якщо техніка, яка підключається до подовжувача, виявилась несправною.

  • Рівень захисту від пилу та вологи – базовий IP20 для використання в офісах та житлових кімнатах, IP44 та вище – для терас, гаражів, ванних кімнат та кухонь.

Додаткові захисні шторки та кришки дозволяють уникнути потрапляння вологи, комах чи бруду, запобігти короткому замиканню. Обрати подовжувачі з заземленням та без, з 3-6 розетками та різною довжиною мережевого кабелю можна на сайті BELLIGHT.